Malé světy Zdenky Schovánkové - výstava obrazů v Kittelově domě.

Malé světy Zdenky Schovánkové - výstava obrazů v Kittelově domě.

01.10.2022 - Novinka

Malé světy je název výstavy obrazů Zdenky Schovánkové, redaktorky Českého rozhlasu. Čárka za čarou, tenké vlnky, kroužky a v té změti se vyjevují stromy, domy, děti, ptáci, zvířátka, celý svět ve světě. Tak nějak výstavu popisuje Lída Růžička, která převzala roli kurátorky výstavy.

"Ve škole a později v práci občas malovala na rohy papíru malé kudrlinky a smyčky a kytičky. To mě bavilo odjakživa. V pozdějším věku, to si pamatuji úplně přesně, mě napadalo malovat malé obrázky složené z těch malých tvarů.

Ale časově se to nedalo zvládnout, nápad zanikl a teprve když jsem přestala pracovat, jsem vzala větší plátno a obyčejnou tužku a zkusila malovat na větší plochu. Nic moc, musela jsem použít výraznější pero a najednou jsem věděla, že je to tady. A už mě malování nepustilo. Strašně mě to bavilo, když jsem byla (a jsem) někde mimo domov, už se nemůžu dočkat, až si zase k plátnu sednu. Začátky byly obyčejné, pak jsem přidávala barvy a vymýšlela něco nového. Není to koníček, ale kůň. Jak vidíš, žádná technika to není, jen ponoření do oblých tvarů a hodně fantazie. Můžeš si představit co chceš". Takto představuje svá díla autorka."

Výstava se koná v klubové místnosti v přízemíKittelova domu. Je přístupna denně mimo pondělí a k vidění bude až do prosince.

Malé světy Zdenky Schovánkové - výstava obrazů v Kittelově domě.